Hizmet Politikamız Yazdır

  • 34

Madde 1 : Çalışma Saatleri
Telefon Destek: Hafta İçi (Pazartesi – Cuma) 09:00 – 17:00
Bildirim / E-Posta Muhasebe Bölüm: Hafta İçi (Pazartesi – Cuma) 09:00 – 18:00
Bu saatler dışındaki talepler ertesi iş günü cevaplandırılacaktır.
Bildirim / E-posta Teknik Destek: 7 Gün / 24 saat
Canlı Destek Hattı: Canlı destek hattı kapatılmıştır.

Madde 2 : Sipariş Onaylama ve Hesap Açılış
Kredi Kartı ile ödeme yapıldığında hesabınız, ödemeyi takiben otomatik olarak birkaç dakika içinde aktif hale gelecektir.
Hosting ve Alan Kaydı haricindeki Cloud Sunucular, Lisanslar, SSL Sertifikaları, Toplu Mail gibi tüm ek servislerin kurulumları ve teslimi, kredi kartı ile ödeme olsa dahi mesai saatleri dışında 8 saati bulabilmektedir.
Banka Havalesi/EFT ve PTT kanalı ile ödeme yapıldığında, ödeme bildiriminde bulunmanız gerekmektedir. Ödeme Bildiriminiz bize ulaştıktan çalışma saatleri içinde 30 dakika, çalışma saatleri dışında ertesi iş günü gerekli kontroller yapılıp ödemeniz kaydedilecek ve hesabınız açılacaktır.
7 gün içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecektir.

Madde 3 : Kampanyalar
Yönet Yazılım yaptığı kampanyalarda müşterilere aylık olarak sunduğu fiyatların en az bir sene değişmeyeceğini taahhüt eder. Kampanyalı ürün ya da paket fiyatı bir sene sonra o andaki fiyatlara revize edilir.

Madde 4 : Para İadesi
Müşteri memnuniyeti Yönet Yazılım’ın en önemli önceliğidir. Satışta olan tüm planlarımızda, memnuniyetsizlik halinde koşulsuz, şartsız 14 günlük para iade garantisi vardır. Satın aldıktan 14 gün içinde, herhangi bir şekilde servisimizden memnun kalmazsanız, Yönetim Paneli sayfasından iletişime geçip bir mesaj göndermeniz halinde ödediğiniz ücretlerinin tamamı iade olacaktır. İptal sebebinizi bizimle paylaşmanız bizi sevindirecektir.
Koşulsuz ücret iadesi aynı ürün için sadece bir kere kullanılabilir.
Cloud Sunucu hizmetinde, Müşteri’den gelen talep doğrultusunda Yönet Yazılım teknik ekibi tarafından sunucuya bir eklenti/yazılım kurulması gerçekleşirse ücret iadesi olmayacaktır.
Yönet Yazılım hizmet sözleşmesine aykırı hareket edildiğinde ücret iadesi olmayacaktır.
Ücret iadesi yapılmayacak ürünler aşağıda listelenmiştir.
* Alan Adı Kayıt (domain name registration)
* Tüm yazılım ve lisanlar
* Dedicated IP, Arama Motoru Kaydı ve SSL Sertifikaları gibi tüm ek servisler

Madde 5 : İzin verilmeyen Site İçeriği ve Yazılımlar
Türkiye dışından sipariş kabul edilmemektedir.
Lisanssız – deneme süresi bitmiş yazılımları kullanılmaya izin verilmez.
T.C. Kanunlarına aykırı yazılı – görsel – sesli içerik yayınlamak kesinlikle yasaktır.
Spam gönderme ve gönderen yazılımların kullanılmasına izin verilmez.
Virüs ve virüs dağıtan yazılımların kullanılması yasaktır.
Her türlü erotik ve porno içerik yasaktır.
Mali hakları özellikle kamuya iletim hakkına, dağıtım lisans haklarına sahip olunmayan mp3 – divx – warez – film – müzik – görüntü gibi dijital materyalleri yayınlamak kesinlikle yasaktır.
Özel olarak 5651 sayılı Kanun kapsamında açık olarak ifade edilen:
* İntihara Yönlendirme,
* Çocukların cinsel istismarı,
* Uyuşturucu ve yanıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma,
* Sağlık için tehlikeli madde temini ,
* Müstehcenlik,
* Fuhuş,
* Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama
* 5816 sayılı Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında Kanunda yer alan suçlara ait materyalleri kullanmaya izin verilmez.

Madde 6 : Hesap Kapatma ve El Koyma
Site içeriği ve Kullanılan Yazılımlar konusundaki kurallara uymayan kullanıcılar e-posta ya da telefon aracılığı ile uyarılacak, ilgili içerik 24 saat içerisinde düzeltilmezse hesap kapatılacak ve içerik sunuculardan silinecektir.
Aşırı CPU ve load yüklenmesi nedeniyle paylaşımlı sunuculara yük oluşturan web sitelerinin yayını durdurulabilir. Yayını durdurulan site sahipleri bilgilendirir ve sorunun çözümü için işbirliği teklif edilir. Sorun çözülemediği takdirde site tekrar aktif hale getirilmez ve müşteriye hosting hesabının kalan günleri için Yönet Yazılım kredisi eklenir.
Yönet Yazılım, hizmet sözleşmesi ve politikalarında bulunan kuralları ihlal eden kullanıcılarının hesaplarını askıya alma/kapama/silme hakkını saklı tutar.

Madde 7 : Kullanıcı Sözleşmeleri – Faturalama
Yeni hesap açan kullanıcılara hizmet sözleşmesinin bir kopyası e-posta ile ve ilk ay ödemesinin faturası 3 iş günü içinde posta ile gönderilir.
Daha sonraki aylarda ödemeyi takiben yeni fatura düzenlenir ve 3 iş günü içerisinde müşteriye gönderilir.

Madde 8 : Alan Adı Kayıt ve Yenileme
Yönet Yazılım üzerinden alan adı kaydı yaptırıldığında, alan adı kayıt süresinin dolmasına yakın son 90, 60, 30, 7 ve 1 gün kala müşterilerimiz e-posta ile yenileme zamanı konusunda uyarılacaktır.
Alan Adı kayıt ve yenileme ücreti Yönet Yazılım alan adı sayfalarında belirtilmiştir.
Daha önce domain kaydı esnasında kredi kartı ile işlem yapıldıysa ve domain otomatik yenilemeye kapatılmadıysa domain son ödeme tarihi geldiğinde otomatik çekim yapılarak yenileme işlemi gerçekleştirilecektir.
Eğer kayıtlı bir ödeme metodunuz var ise Alan Adı yenileme işlemleri sistem tarafından OTOMATİK olarak yapılmaktadır. Alan adınızın otomatik olarak yenilenmesini istemiyor iseniz Müşteri Panelinize girerek “Otomatik Yenilemeyi Devre Dışı Bırak” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Nasıl işaretlendirileceğini bilmiyorsanız lütfen Müşteri Destek servisimizle iletişime geçiniz.
Süresi biten alan adları ilk 30 gün içerisinde herhangi ek bir bedel ödemeden, sadece yenileme bedeli ile yenilenebilir.
Süresi biten ve ilk 30 gün içerisinde yenilenmeyen alan adları “Alan Adı Cezalı” (RedemptionPeriod) konuma düşer. Bu süreçteki alan adları restore (kurtarma) ücreti ödenerek yenilenebilirler.
Alan adları uzantısına göre bu ücret 40$+KDV ile 120$+KDV arasında değişmektedir. Bu ücretin yanı sıra, alan adının yenilenmesi için en az bir yıllık yenileme ücretinin de ödenmesi gerekmektedir. (Eğer bu Restore ücreti ödenmez ise, alan adını tekrar alınabilir duruma gelmesini beklenilmesi gerekir. Bu süre yaklaşık 75 ile 365 gün arasındadır. Alan adının süre bitiminden 75-365 gün içerisinde alan adı tekrar alınabilir durumda olacaktır).
Cezalı konumda (RedemptionPeriod) olan alan adlarının yenilenmesi için restore (kurtarma) ücreti ve 1 Yıllık yenileme ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Madde 9 : Alan Adı Transferi
Yönet Yazılım Müşterileri, dilediği zaman alan adı transfer kodunu (EPP Code) alarak alan adlarını transfer edebilirler. Yönet Yazılım OnlineNic.com üzerinden Move Service işlemi yapmamaktadır.
Alan adları transfer işlemlerinde alan adı tescil edildikten sonra en az 60 gün geçmiş olmalı ve bitiş süresine 30 günden fazla zaman kalmış olmalıdır.
Alan adlarının süresi geçtikten sonra ve/veya cezalı konuma girdikten sonra transfer iç ve dış firmalara yapılamamaktadır.

Madde 10 : Hosting Hesabı Yenileme
Hosting hesapları hesap bitim tarihine kadar iptal talebi verilmediği sürece eğer kayıtlı bir ödeme metodunuz var ise otomatik olarak yenilenecektir.
Yenileme dönemi geldiğinde yenilemesi yapılmayan Hosting, Cloud Sunucu hizmetleri 1 ay (30 Gün) sonra tamamen sunuculardan kaldırılmaktadır.

Madde 11 : Hesap Limitlemeleri
Bir hosting hesabı altındaki tüm mailler, veritabanları ve dosyalar hesabın disk alanı kotasını ortak havuz şeklinde kullanmaktadırlar. Bir adet domain üzerinden bir saate atılabilecek mail sayısı “150” adet ile sınırlandırılmıştır. Bu limit aşıldığında mail gönderimi bir sonraki saate kadar durmaktadır. Reklam içerikli SPAM e-mail göndermeye izin verilmemektedir.
Yönet Yazılım, hizmet sözleşmesi ve politikalarında bulunan kuralları ihlal eden kullanıcılarının hesaplarını askıya alma/kapama/silme hakkını saklı tutar.
Bir mailin içeriğindeki dosya boyutu en fazla 20 MB olabilmektedir. Bu limitin aşılması paylaşımlı sunucularda mümkün değildir.
Veritabanı limiti, mail hesabı limiti veya dosya boyutu limiti, hosting hesabının paketinde belirtilenler ile sınırlandırılmıştır. Eğer sınır aşılır ise bir üst pakete geçiş yapılmalıdır.
Bir hosting hesabı içinde (Kurumsal Süper ve Pro Paket hariç) ek domain açılamamaktadır. Ek domainlerin tamamı Bayi paketlerinde mümkündür.
Sunucularımızdaki MYSQL veritabanlarına “uzaktan erişim” yapmak mümkün değildir. Hosting arayüzündeki phpmyadmin kullanılarak erişim yapılabilmektedir.
SSH izni, uzaktan erişim, php.ini üzerinde değişiklikler veya sunucu üzerindeki konfigürasyonu değiştirmek gibi özellikler sadece Cloud Sunucu paketlerinde mümkündür. Paylaşımlı sunucularda maalesef bu değişiklikler mümkün olmamaktadır.
Hosting hesabının alan adı sadece ilk 10 gün ücretsiz değişebilmektedir. Bu sürenin bitiminde, 6$+kdv ile ücretlendirilerek işlem yapılabilmektedir..
Cloud Sunucular “10 mbit” ortak havuzdan faydalanmaktadırlar. Eğer bu limit değiştirilmek istenirse, hat kiralama işlemi yapılmalıdır.

Madde 12 : Hazır veya Özel Yazılımlar
Yönet Yazılım, Parallels Plesk tarafından sağlanan 3. parti açık kaynak kodlu yazılımların yüklenmesi imkanını tüm servisleri ile ücretsiz olarak vermektedir.

Madde 13 : Müşteri Destek Şartları ve Sözleşmesi
Yönet Yazılım müşterililerinin her türlü soru, sorun ve isteklerine çalışma saatleri içerisinde 30 dakikada, çalışma saatleri dışında da 8 saatte geri dönmeyi taahhüt eder.
Çalışma saatleri ve destek şekilleri sayfanın sonunda belirtilmiştir.

Madde 14 : Teknik Yükümlülükler
Sunucularımızda kullanılan işletim sistemlerinin ve 3. parti yazılımların en güncel ve stabil versiyonları yüklüdür.
Sunucu – network güvenlik ve trafikleri anlık olarak takip edilmektedir.

Madde 15 : Sunucu Bakım ve Bilgilendirme
Yönet Yazılım üzerindeki sunucuların bakımı, taşınması, donanım güncellenmesi gerekli görüldüğü takdirde müşteriler 1 hafta, 3 gün ve 1 gün öncesinden kesinti için uyarılacaktır.
Bu kesintiler bir sene içinde toplam 24 saati geçmeyecek ve zorunlu kalınmadığı taktirde mesai saatleri içinde yapılmayacaktır.
Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda,Yönet Yazılım hizmeti geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir.

Madde 16 : Resmi Yükümlülükler
Erişim sağlayıcılar, yönetmelikle belirlenen esas ve usuller çerçevesinde tanıtıcı bilgilerini kendilerine ait internet ortamında kullanıcıların ulaşabileceği şekilde ve güncel olarak bulundurmakla yükümlüdür.
Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.
Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8. ve 9. maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

Madde 17 : Kayıt Tutma
Web, FTP ve SMTP sunucusuna gelen/giden trafiğin bilgilerini altı ay boyunca saklamak ve oluşan verilerin bütünlük değerlerini (hash) zaman damgası ile birlikte korumak ve gizliliğini temin etmekle yükümlüdür. Bu bilgiler kaynak ip adresi, hedef ip adresi, istenilen url, saat ve tarih ve komut detayları (HTTP get/post) olarak tanımlanmıştır.

Madde 18 : Anti-Spam
Yönet Yazılım en yeni spam önleme yöntem ve yazılımları takip eder. E-posta sunucularında güncel spam koruma sistemlerini çalıştırılır, sistemin elverdiği ölçüde spam mailler ayrıştırılarak kullanıcıların e-posta servislerinden yararlanmasını sağlar.

Madde 19 : Anti-Virüs
Firmamız sunucularında güncel anti-virüs programları yüklüdür, sistemin el verdiği ölçüde virüsler temizlenir ve koruma sağlanır.

Madde 20 : Yedekleme
“Günlük Yedek Alma” hizmeti satın alınmadığı durumlarda tüm hosting hesapları Haftalık ve aylık olarak yedeklenmektedir.
Yedekten kurulum işlemi gece 24:00’den sonra yapılmaktadır.
Yönet Yazılım üzerinde ki paylaşımlı hosting hizmetlerinin yedeklemeleri sadece Yönet Yazılım bazlı problemlerde ücretsiz restore edilmektedir, bunun haricinde yedek dönüş talepleri için site başına 10 dolar + KDV talep edilmekte olup site yedeklerinin müşteriler tarafından alınması gerekmektedir. Yönet Yazılım hiçbir sebep ile site yedeklerinden sorumlu tutulamaz.

Madde 21 : Sunucularımız Nerede?
Yönet Yazılım sunucuları, Radore Telekom Türkiye İstanbul Datacenter’ında barındırılmaktadır.

Madde 22 : Toplu Mail Servisi Hakkında
SPAM mail gönderimi yasaktır. SPAM bir kişinin izni olmadan o kişiye e-posta göndermektir. “İzin Alma” dan kasıt, alıcının sizden veya firmanızdan e-posta alma izni almış olması anlamındadır. SPAM yapanların hesapları HEMEN KAPATILACAK VE ÜCRET İADESİ MÜMKÜN OLMAYACAKTIR.
SPAM aktivitelerini bizimle birlikte SPAMCOP, ZEN.ORG ve SPAM HOUSE gibi bağımsız kuruluşlar da takip etmekte ve bizleri anında haber etmektedirler. Eğer servisiniz ile ilgili bu tür bir şikayet gelirse hesabınız HEMEN KAPATILACAK VE ÜCRET İADESİ MÜMKÜN OLMAYACAKTIR.
Porno, Terör, Yasak Madde ve FTC’nin kurallarına (http://www.ftc.gov/bcp/conline/pubs/buspubs/canspam.htm) aykırı bütün içerik gönderimlerinde servisiniz HEMEN KAPATILACAK VE ÜCRET İADESİ MÜMKÜN OLMAYACAKTIR.
Ücretsiz hesaplar limitli süreli kullanım içindir ve minimum 30 gündür. Bu 30 günden sonra hesabınızın kapanacağı anlamına gelmez fakat SoftCom Bilişim Hiz. ve Tic. A.Ş. bu hakkı saklı tutar.

Madde 23 : Gizlilik
Yönet Yazılım kişisel bilgileri yalnızca söz konusu bilgilere erişimin, bu bilgilerin korunmasının veya ifşa edilmesinin (a) yürürlükteki herhangi bir yasaya, düzenlemeye, yasal işleme veya uygulanabilir resmi isteğe uyulması, (b) potansiyel ihlallerin araştırılması dahil olmak üzere ilgili Hizmet Şartlarının uygulanması, (c) sahtekarlıkla veya güvenlikle ilgili sorunların veya teknik sorunların saptanması, önlenmesi ya da başka bir şekilde ele alınması veya (d) yasaların gerektirdiği veya izin verdiği şekilde kamunun haklarına, mülkiyetine veya güvenliğine ilişkin olarak oluşabilecek zararlara karşı korunması için makul bir şekilde gerekli olduğu takdirde üçüncü kişilerle paylaşır.


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

<< Geri