Datacenter Yazdır

  • 190

Yönet; güncel forumlardan kurumsal firma tanımlarına, kişisel blog uygulamalarından e-ticaret işletmelerine, sinema, müzik, kitap sitelerinden paylaşım alanlarına; birçok web sitesi ve uygulama sunucusuna ev sahipliği yapar.

Ebiron Bilişim Sunucularına Veganet ve Radore Datacenter ev sahipliği yapmaktadır.

radore.dc

  • Türkiye'deki ilk örneklerinden olup 275 sunucu kapasitesiyle hizmet vermeye başlamış, 1 Ağustos 2007 tarihinde yapılan genişleme çalışmaları ile toplam sunucu kapasitesi 750 sunucuya çıkartılmıştır.
  • Gerek Rackmount gerek ise ATX tipindeki sunucular için ayrı ayrı düzenlenmiş bölmelerde barındırılan sunucular, merkezi patch paneller sayesinde müşterilerimizin isteklerine özel cihazlar ile sonlandırılmakta olup, bu sayede birden fazla sunucu barındırmayı düşünen müşterilerimize büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.
  • Tüm sunucular, Cisco Catalyst serisi Switch'ler ile ayrı ayrı özel gruplara (VLAN) bölünür ve farklı müşteri sunucuları üzerinden geçen trafik birbirlerinden ayrılarak güvenlik sağlanır. Bu şekilde sunucuların birbirlerinin IP adreslerini alarak problemlere yol açmaları engellenir.
  • 80 KVA APC Silcon Kesintisiz güç kaynağı(UPS), 200 KVA AKSA Jeneratör ve özel elektrik alt yapýsý sayesinde güç ihtiyacýna çözüm getirdiðimiz datacenter'ýmýzda teorik olarak 900 server barındırılabilmekte olup, kalite, performans kriterleri gereği maksimum 750 sunucuya hizmet verilebilecek şekilde sistem kurulmuştur. Bu sayede acil ihtiyaç olunabilecek kapasitelerde müşterilerimizin kritik uygulamalarına kesintisiz hizmet sunulabilmektedir.
  • Yangın söndürme ve iklim kontrollü soğutma sistemleri sayesinde sunucuların ısı kontrolleri sürekli olarak dengelenmektedir. Radore Veri Merkezinin toplam iklimlendirme kapasitesi ~150.000 btu'dur.
  • Müşterilerimizin data center'ımıza 7/24 erişim sağlayarak işlem yapabilmeleri için özel çalışma alanları, sunucularını uzaktan reboot edebilmeleri için gerekli cihazlar ile teknik olarak rakipsiz özellikler sunulmaktadır.

İnternet Erişimi
Datacenter internet erişimi, Cisco Catalyst serisi router ve switchler üzerinden sağlanmaktadır. Ip sonlandırma, peering bağlantıları bu cihazlar üzerinde gerçekleşmektedir.

 


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

<< Geri